Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Відділення гемодіалізу у Кропивницькому прийняло перших пацієнтів

Відділення гемодіалізу у Кропивницькому прийняло перших пацієнтівСьогодні 18 вересня 2017 року розпочато повноцінну роботу відділення амбулаторного гемодіалізу - 9 пацієнтів, переведених з обласної лікарні отримали першу процедуру. Відділення урочисто відкрили минулого тижня за участі керівництва міста та області після піврічного капітального ремонту одного з корпусів міської лікарні № 2 ім. Св. Анни.

Перший день гемодіалізне відділення працювало з головним лікарем діалізних центрів компанії "Фрезеніус" в Україні Володимиром Новаківським. На початку фахівець консультуватиме персонал кропивницького відділення під час надання послуги пацієнтам. Відгуки перших пацієнтів новоствореного відділення збирала «Вечірня газета».

Євгенія Ілляшенко:

– Перейшла сюди я з обласної лікарні. Познайомилась із медиками. Всім задоволена. Раніше процедуру ми проходили двічі на тиждень, а тепер будемо тричі. Значить, підвищиться рівень життя, почуватиму себе краще. Загальні враження лише позитивні. На гемодіалізі я перебуваю вже два роки.

Ірина Вікторівна:

– Цю процедуру я вже проходжу два з половиною роки. До цього часу відвідувала аналогічне відділення в обласній лікарні. Все тут просто чудово, зручно для пацієнтів, нас тут чекали і створили всі належні умови.

Мережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізу

Мережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуУ складі новоствореного комунального закладу «Міська лікарня № 2 ім. Святої Анни м. Кропивницького» запрацювало відділення амбулаторного гемодіалізу. Раніше хворі з хронічною нирковою недостатністю могли отримати медичну допомогу лише в обласній лікарні. Відтепер детоксикацію можна пройти у кропивницькій міській лікарні.

Відкриття відділення гемодіалізу було передбачено  програмою міського голови Андрія Райковича «Здорове місто» та Перспективним планом заходів щодо модернізації та оптимізації галузі охорони здоров'я м. Кіровограда на 2016-2018 роки, затвердженого рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 14.07.2016 року № 371. На даний час 126 хворих на хронічну ниркову недостатність – мешканців м. Кропивницького потребують лікування гемодіалізом: тільки половина з них проходять лікування в Кіровоградській обласній лікарні, а 62 хворих перебувають на черзі на проходження детоксикації.

 

Cучасне інсультне відділення запрацювало у кропивницькій лікарні швидкої меддопомоги

Cучасне інсультне відділення запрацювало у кропивницькій лікарні швидкої меддопомогиВисокі показники захворюваності і смертності від серцево-судинних захворювань долатимуть відтепер сучасними методами лікування у новому відділенні гострої судинної неврологічної патології, що запрацювало у КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги».

Місто давно потребувало подібного відділення, адже щороку кількість випадків захворюваності мозковими інсультами на серед дорослого населення зростає. При цьому такий показник по місту стабільно вищий за показники по області та Україні. Основним завданням нового інсультного відділення є надання спеціалізованої допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу. У своїй діяльності відділення використовуватиме всі лікувально-діагностичні можливості закладу та відповідатиме сучасним стандартам лікування, вчасно надаючи необхідну і якісну допомогу хворим.

У Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центру

У Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруПісля об'єднання та капітальних ремонтів у Кропивницькому  урочисто відкрили міський пологовий будинок з функціями перинатального центру. Історія відкриття сучасного закладу,  який надаватиме якісну медичну допомогу жінкам та немовлятам, тривала кілька років.

Відкриття перинатального центру ІІ рівня відбулось за участі керівництва міста та області, майбутніх мам і медиків. В урочистому перерізанні стрічки взяла участь майбутня мама двійняток Оксана Проценко. Опісля усі могли оглянути частину відділеннь та операційних блоків пологового будинку та привітати з випискою молодих батьків та новонароджених немовлят.

Ремонтні роботи та реконструкція приміщень закладу проходили за кошти міського бюджету. Загалом на капітальні ремонти пологового будинку та благоустрою прилеглої території витратили 11,9 млн. грн.

Після капітального ремонту запрацювала одна з найбільших амбулаторій Кропивницького

Після капітального ремонту запрацювала одна з найбільших амбулаторій КропивницькогоУ Кропивницькому повністю завершили капітальний ремонт амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 4 КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 м. Кіровограда”. Святкове відкриття амбулаторії провели сьогодні, 11 вересня, за участі керівництва міста.

Ремонтні роботи амбулаторії тривали з квітня цього року. Під час капремонту оновили кабінети сімейних лікарів, реєстратуру, маніпуляційну, адміністративні приміщення. Загалом на ІІ чергу ремонтних робіт витратили 953 тис грн. Ще близько 200 тис грн з міського бюджету спрямували на закупку меблів та дрібного обладнання.
 
"З 1991 року тут була дитяча амбулаторія. Цього року нам виповнилось 25 років. В нас якраз  стартував серйозний ремонт напередодні ювілею. Ми дуже вдячні керівництву міста за те, що заклад тепер має сучасний вигляд, адже у нас обслуговуються 11 700 дітей та понад 4 тисячі дорослого населення", - розповіла завідувач амбулаторії Надія Пупань.

У Кропивницькому відбулось освячення гемодіалізного відділення

У Кропивницькому відбулось освячення гемодіалізного відділенняНапередодні урочистого відкриття у Кропивницькому освятили гемодіалізне відділення у міській лікарні № 2 ім. Св. Анни. Освячення провели для отримання Божого благословення на успішну роботу та зцілення пацієнтів. Його проводив секретар Кіровоградської єпархії УПЦ, протоієрей Роман Кондратюк за участі працівників майбутнього відділення.

«Освятити заклад – наша ініціатива. Це добра традиція, яка робиться для того, щоб у лікарні був здоровий дух, щоб працівники відділення наповнилися тим добрим, що ми повинні дати людям. Безперечно це і об’єднує колектив для майбутньої роботи», - прокоментував голова міської лікарні № 2 ім. Св. Анни Сергій Тельний.

Духовники освятили усі зали відділення, де перебуватимуть пацієнти та медичний персонал. Отець Роман Кондратюк під час своєї промови відзначив, після освячення у закладі з’явився власний янгол-охоронець, який допомагатиме лікарям і медсестрам надавати якісну допомогу, а пацієнтам покидати заклад здоровими. Наостанок протоієрей подарував відділенню ікону Пресвятої Богородиці.

Нові відділення і медичні заклади у Кропивницькому урочисто відкриють напередодні Дня міста

Нові відділення і медичні заклади у Кропивницькому урочисто відкриють напередодні Дня містаНапередодні Дня міста у Кропивницькому урочисто відкриють оновлений міський пологовий будинок, одне з відділень нововствореної міської лікарні ім. Св. Анни, відремонтовану амбулаторію, а також сучасне відділення судинних патологій. У закладах протягом  2016-2017 років за кошти міського бюджету та інвестицій проводили капітальні роботи в приміщеннях та оновлення матеріально-технічної бази.

Урочисті відкриття нових закладів та відділень за участі керівництва міста та гостей відбуватимуться наступного тижня у такі дні:

11 вересня о 13:00 відкриття після проведення капітального ремонту приміщення амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №4 КЗ " Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Кіровограда"
12 вересня об 11:00  відкриття КЗ "Міський пологовий будинок з функціями перинатального центру ІІ рівня м. Кропивницького"
13 вересня об 11:00 відкриття неврологічного відділення гострої судинної патології КЗ "Кіровоградська міська лікарня швидої  медичної допомоги"
14 вересня об 11:00 відкриття відділення амбулаторного гемодіалізу в КЗ "Міська лікарня №2 ім. Св. Анни м. Кропивницького".

Що зміниться у наданні медичної допомоги з 1 січня 2018 року

Що зміниться у наданні медичної допомоги з 1 січня 2018 рокуЩо очікувати пацієнтам від медичної реформи, як зміниться механізм надання послуг, як обрати сімейного лікаря, які зміну прийдуть з реформою до медиків - відповіді на усі ці питання можна знайти у вересневому номері щомісячника Міністерства охорони здоров'я УКраїни "Активуй здоров'я".

 

Згідно планів, медична реформа розпочнеться вже з січня 2018 року, її основні кроки розраховані до 2020 року. Для її початку потрібне позитивне голосування за ключові законопроекти Верховної Ради України, яке відбудеться восени поточного року.

 

"Ми робимо три головні зміни: починаємо платити за лікування, а не за перебування пацієнта в лікарні; фіксуємо обсяг медичних послуг, які фінансово покриває держава; переходимо на міжнародні протоколи лікування та діагностики. Наша мета – дати пацієнту реальний захист, а лікарю повернути гідність та можливість служити людині, не думаючи про гроші. Так працює система у всіх розвинених країнах, і так само це має працювати в Україні",– прокоментувала виданню в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

 

У свіжому номері йдеться не тільки найсвіжіші дані про медичну реформу в Україні, а й про розширення списку препаратів, що беруть участь у програмі "Доступні ліки", покращення медичної допомоги пацієнтам із гострим інфарктом міокарда. У номері також практичні поради від медиків щодо здорового харчування та надання невідкладної допомоги вдома.

 

У Кропивницькому завершуються роботи зі створення гемодіалізного центру

У Кропивницькому завершуються роботи зі створення гемодіалізного центруРоботи зі створення гемодіалізного центру у Кропивницькому виходять на фінішну пряму. Будівельники завершують внутрішнє оздоблення, виконують благоустрій прилеглої території, триває монтаж обладнання для гемодіалізу.

Ознайомитися із ходом реалізації важливого медико-соціального проекту приїхав генеральний директор підприємства-інвестора «Фрезеніус Україна» Володимир Подворний. Він разом із міським головою Андрієм Райковичем оглянули приміщення майбутнього ісультного центру.

- Гемодіалізне обладнання «Фрезеніус» добре відоме у всьому світі, - відзначив Володимир Подворний. – Наші спеціалісти ведуть його монтаж і скоро центр запрацює у Кропивницькому. Необхідно відзначити, що для своєї апаратури ми готуємо спеціальні розчини безпосередньо на місці, вони завжди свіжі і не потрібно закуповувати їх у готовому консервованому вигляді. Це гарантія надання якісних послуг людям із хворими нирками.

 

У стоматологічні поліклініці № 2 тимчасово не працюють стаціонарні телефони

Через крадіжку кабелю у стоматологічні поліклініці № 2 не працюють стаціонарні телефони та відсутній інтернет зв'язок.
Минулого тижня заклад звернувся до Контактного центру Кіровоградської філії ПАТ "Укртелеком" із заявкою щодо ремонту телефонів та інтернету. Як поінформував головний лікар стоматполіклініки № 2 Володимир Яровий, заявку медзакладу прийняли, однак протягом доби несправність усунуто не було.
У Контактному центрі згодом поінформували, що телефонний зв'язок відсутній через викрадення кабелю. Роботу стаціонаних телефонів планують відновити не раніше 2 вересня.
У зв'язку з цим управління охорони здоров'я оприлюднює мобільний номер, за  можна звернутись до закладу: Ірина 0957180133 (приймальня головного лікаря).

Відповіді на найпоширеніші запитання щодо медичної реформи

Відповіді на найпоширеніші запитання щодо медичної реформиНа сайті Міністерства охорони здоров’я України з’явився черговий випуск відповідей на запитання про медреформу, у якому можна переглянути відповіді на найбільш розповсюджені запитання щодо медичної реформи.

 

1/50 Чи почалася медична реформа?

1 липня 2017 року мав стартувати перший етап медреформи в Україні. Але народні депутати відклали до вересня ухвалення законопроектів №№ 6327, 6604.

1 січня 2018 року розпочнеться зміна моделі фінансування системи охорони здоров’я в Україні на первинній ланці.

Оплата за надану медичну послугу пацієнту за єдиним тарифом на вторинній та третинній ланці буде впроваджуватися з 2019 року.

До 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України лікарям та медичним установам усіх напрямків спеціалізації.

 

Для медичних закладів Кропивницького проведуть серію тренінгів на тему публічних закупівель

Для медичних закладів Кропивницького проведуть серію тренінгів на тему публічних закупівельСерію тренінгів на теми теорії та практики проведення публічних закупівель проведуть для членів тендерних комітетів та закупівельників медичних закладів Кропивницького. Тренінги проводитиме координатор Центру компетенцій «ProZorro» у Кіровоградські області Павло Лісниченко.

У Кропивницькому заплановано три тренінги, які стосуватимуться проведення конкурентних і неконкурентних процедур закупівель, моніторингу учасників закупівель та виявленню порушень у їхніх документах, організації закупівельної діяльності медзакладів. Тренінги проходитимуть 23, 30 серпня та 6-го вересня у Дитячій міській поліклініці №1. До участі запрошуються працівники медичних закладів міста, які беруть участь у проведенні закупівель.
З питаннями щодо проведенн тренінгів можна звертатись за телефоном 050 594 20 58 (Павло Лісниченко).

Як не захворіти на холеру чи ботулізм: поради Кропивницького інфекціоніста

Як не захворіти на холеру чи ботулізм: поради Кропивницького інфекціоністаВ літню спеку доволі гостро стоїть питання росту захворюваності на кишкові інфекції. Причиною цього є дуже багато факторів, а саме: активізація шляхів передачiкишкових інфекцій через продукти харчування, після неправильного їх приготування або зберігання, сприятливими умовами для зберігання та розмноження збудників кишкових інфекцій ( сальмонельоз, дизентерія, холера, та інші) у зовнішньому середовищі,вживання в їжу протермінованих продуктів, передача збудників кишкових інфекцій мухами, недотримання правил особистої гігієни, заковтування води під час купання у недозволених для цього водоймах. Одним із джерел передачі харчових токсикоінфекцій є стихійні ринки, де люди купують овочі, фрукти та молочні продукти, прямо з землі, з асфальту, де поруч коти, собаки, а відтак довкола мікроби аж кишать та продукти заражаються миттєво. Особливої актуальності цього літа набувають такі кишкові інфекції як холера та ботулізм. Про прості способи того, як уберегти себе від цих інфекцій, розповідає міський позаштатний інфекціоніст Ірина Панченко.

 


Кропивницьке управління Держпродспоживслужби інформує про небезпеку захворювання на холеру

Кропивницьке управління Держпродспоживслужби інформує про небезпеку захворювання на холеруУ поверхневих водах Центрального району м. Миколаїв 7 серпня виявлено збудник холери. У зв'язку з виявленими бактеріями під час лабораторного моніторингу вод у сусідній області Кропивницьке міське управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує про небезпеку захворювання на холеру.

За вказаним фактом у Миколаївській області запроваджено невідкладні профілактичні заходи. Зокрема з метою попередження та запобігання можливому розповсюдженню випадків захворювання серед людей у Миколаївській області заборонено купання та вилов риби в акваторіях річок Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузького лиману. Окрім того на Миколаївщині вживають заходів щодо ліквідації місць стихійної торгівлі харчовими продуктами, особливо рибопродуктами.

Назад Вперед
Наверх